M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Panattoni Europe trzeci raz z rzędu największym deweloperem w Europie

Paweł Piasecki | 5 czerwca 2019, 06:00

Aż 35 proc. z 5,3 mln mkw. powierzchni przemysłowej dostarczonej przez firmę w latach 2016-2018 to realizacje dla sektora e-commerce.

Firma Panattoni Europe, europejski oddział Panattoni Development Company, trzeci raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu Top Property Developers magazynu "PropertyEU". Drugie i trzecie miejsce w publikowanym co roku zestawieniu 10 największych deweloperów powierzchni przemysłowej przypadło firmom Goodman i Prologis.

Według Roberta Dobrzyckiego, CEO Europe, Panattoni Europe, wartość rynku e-commerce na świecie osiągnie w tym roku 3,45 biliona dol., co będzie stanowić 13% handlu detalicznego. - Jednak do 2040 r. aż 95% handlu w ogóle będzie odbywać się przez internet! A Panattoni Europe jest gotowa wesprzeć tę zakupową rewolucję - mówi Dobrzycki. Wśród obiektów dostarczanych przez firmę znajdują się zarówno szyte na miarę tzw. big boxy liczące powyżej 161 tys. mkw., w których wykorzystywana jest robotyka i automatyka, jak i powierzchnie magazynowe dostosowane do procesów logistyki e-handlu w ramach własnych parków klientów.

Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 r. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech 7,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Do kluczowych klientów należą takie firmy jak Amazon, Arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros i Tesco.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,