M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Anna Mierzejewska redaktor naczelną "Playboya"

Joanna Niewiadomska | 12 czerwca 2019, 06:00

Wcześniej pracowała dla magazynów "Cosmopolitan" i "Joy".

Anna Mierzejewska została pierwszą w 27-letniej historii redaktor naczelną polskiej edycji magazynu "Playboy". Pierwszy numer zrealizowany pod kierownictwem nowej redaktor naczelnej ukazał się 12 czerwca.

- Playboy od zawsze kojarzył się z siłą wprowadzającą zmiany. Kobieta na stanowisku naczelnej tego tytułu jest więc naturalną koleją rzeczy. Należy pamiętać, że współczesny świat, również ten widziany z męskiej perspektywy, nie może istnieć bez silnego, kobiecego głosu – mówi Anna Mierzejewska.

Motywem przewodnim "Playboya" pod kierownictwem nowej redaktor naczelnej stać ma się hasło Seks.Misja. Pierwszy człon motywu odnosi się do erotyzmu, który wciąż będzie elementem pisma, podczas gdy drugi zapowiadać ma pojawianie się na łamach magazynu ważnych tematów wykraczających poza ten obszar. W najnowszym numerze publikowane są m.in. wywiady z Martinem Lewandowskim, Tomaszem Organkiem i Tomaszem Raczkiem (pierwszym naczelnym polskiej edycji "Playboya") oraz opowiadanie autorstwa Piotra Fiedlera.

Anna Mierzejewska ma 27 lat i od początku swojej kariery związana jest z Marquard Media Polska. Jako dziennikarka pracowała m.in. w drukowanych oraz internetowych wydaniach magazynów "Cosmopolitan" i "Joy".

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,