M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Edipresse sprzedaje trzy tytuły Bauerowi

Joanna Niewiadomska | 14 czerwca 2019, 06:00

Po oddaniu "Przyjaciółki", "Pani Domu" i "Poradnika Domowego" w ręce dotychczasowej konkurencji zamierza skupić się na digitalu.

Edipresse Polska rezygnuje z segmentu magazynów poradnikowych i sprzedaje Wydawnictwu Bauer swoje trzy tytuły, w tym lidera kategorii - "Przyjaciółkę". Wydawcę zmieniają także dwutygodnik „Pani Domu” oraz miesięcznik „Poradnik Domowy”. 

Edipresse zamierza skoncentrować się na portfolio digitalowym. - Mając na względzie szybko rosnącą skalę działalności internetowej naszej firmy oraz ogólne trendy rynkowe, Edipresse Polska chce strategicznie skoncentrować się na dalszym rozwoju digitalowego portfolio dla kobiet oraz na budowaniu nowych źródeł przychodów w obszarach e-commerce i marketplace w oparciu o swoje najsilniejsze i zdigitalizowane brandy, m.in. Wizaz, Polki, Viva, Party, Flesz, Uroda Życia, Mamo to ja oraz Niania  – mówi Alicja Modzelewska-Warec, dyrektor generalna firmy.

Grupa Bauer twierdzi natomiast, że przejęcie tytułów wpisuje się w jej globalną strategię zakładającą dalsze inwestycje w te segmenty, w których jest już liderem rynkowym. W Polsce Bauer wydaje obecnie cztery miesięczniki poradnikowe, dwa dwutygodniki i jeden tygodnik oraz wiele wydań specjalnych. 

Wszystkie osoby pracujące bezpośrednio dla zakupionych tytułów, w tym osoby odpowiedzialne za reklamę i promocję, otrzymały oferty pracy u nowego wydawcy. Numery 13. dwutygodników "Przyjaciółka" i "Pani Domu" oraz 8. "Poradnika Domowego" będą ostatnimi numerami wydanymi przez Edipresse Polska. Zespół magazynów poradnikowych zakupionych od Edipresse rozpocznie pracę w Wydawnictwie Bauer 17 czerwca br. 

Założona przez Edipresse Fundacja "Przyjaciółka", która od 19 lat prowadzi programy pomocowe dla kobiet i dzieci, będzie nadal wspierana przez tę firmę. Ze względu na transakcję sprzedaży zmieni  jednak nazwę na Fundacja "Polki Mogą Wszystko", pozostając przy dotychczasowym obszarze działalności.

 

Czytaj więcej na temat: ,