M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

T-Mobile podnosi ceny

Maciej Burlikowski | 1 lipca 2019, 06:00

Fala podwyżek na rynku usług komórkowych.

Operator komórkowy T-Mobile Polska podnosi ceny. Pakiet Nielimitowanego Internetu Domowego z maksymalną prędkością do 20 Mb/s drożeje z 49 do 59 zł/mies, natomiast z maksymalną prędkością 60 Mb/s - z 65 do 69 zł/mies. Oprócz tego operator wprowadza dodatkowy pakiet, ale już limitem do 100 GB miesięcznie - za 49 zł.

Operator podnosi ceny także w abonamentach głosowych - taryfa M drożeje z 50 do 55 zł/mies, ale w zamian użytkownicy otrzymują większy pakiet internetu mobilnego (powiększony z 10 do 15 GB/mies.), natomiast taryfa L drożeje z 60 do 70 zł/mies (pakiet internetu powiększony z 20 do 25 GB/mies).

To już kolejny operator komórkowym, który podnosi ceny lub zapowiada podwyżki.

W połowie maja Orange Polska wprowadzając ofertę Flex  zaoferował ceny nieco wyższe od standardowych, tłumacząc to, że milenialsi, do których kierowana jest ta oferta, w zamian za wygodę (włączanie i wyłączanie usług w dowolnym czasie, poprzez aplikację) są skłonni zapłacić drożej. Po nim podwyżki ogłosił Play (P4), a biznesmen Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Grupy Cyfrowego Polsatu, właściciela Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus, w niedawnym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" zapowiedział, że ten operator wprowadzi podwyżki po wakacjach.

Telekomy tłumaczą, że ceny usług komórkowych w Polsce są bardzo niskie, a one muszą zebrać środki niezbędne na inwestycje w sieć nowej generacji 5G.    

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,