M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Gucci wprowadza AR do odświeżonej aplikacji mobilnej

Paweł Piasecki | 1 lipca 2019, 06:00

Stworzona przez białoruski startup Wannaby technologia rozszerzonej rzeczywistości pozwala "przymierzać" buty sportowe z linii Ace przy pomocy smartfona.

Przy pomocy właśnie odświeżonej aplikacji (do pobrania w App Store) można wybrać dowolny model butów Ace marki Gucci i po skierowaniu smartfonu na stopy wirtualnie "przymierzyć" daną parę obuwia. Dzięki wbudowanej funkcji aparatu fotograficznego użytkownik może uchwycić moment, w którym nosi swój ulubiony model Ace, a następnie wysłać zdjęcie emailem czy podzielić się nim w mediach społecznościowych. Aplikacja śledzi ruch stóp, pozwalając osobie "noszącej" buty oglądać się w czasie rzeczywistym i z różnych ujęć.

Nowa funkcjonalność w aplikacji Gucciego została wdrożona we współpracy z Wannaby, białoruskim startupem z siedzibą w Mińsku, specjalizującym się w zastosowaniach technologii AR w sprzedaży detalicznej. Stworzona przez Wannaby z myślą o pokoleniu Z i milenialsach aplikacja Wanna Kicks oferuje wirtualne "przymiarki" obuwia takich czołowych marek obuwia sportowego jak Adidas, Nike i New Balance.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,