M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Samsung otworzył Bixby Marketplace

Paweł Piasecki | 4 lipca 2019, 06:00

Użytkownicy asystenta głosowego Bixby w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej mają teraz w jednym miejscu dostęp do aplikacji - "kapsułek".

Wśród aplikacji współdziałających z Bixby są m.in. Google Maps, Spotify, iHeartRadio, NPR i Yelp. Podobnie jak w sklepach App Store czy Google Play aplikacje, podzielone na kategorie, są recenzowane przez użytkowników, a niektóre otrzymują rekomendacje od zespołu marketplace'u. Użytkownicy mogą też wiązać określone akcje (np. "potrzebuję dojechać na lotnisko w San Francisco") z preferowanymi aplikacjami.

Nowe "kapsułki" mają być dodawane w ciągu najbliższych miesięcy. Południowokoreański producent zamierza przedstawić kolejne aktualizacje podczas konferencji dla deweloperów w San Jose w Kalifornii w dniach 29-30 października br.

Jak dotąd asystent głosowy Samsunga jest mało popularny na rynku amerykańskim. Według badania firmy Voicebot z listopada ub. r. tylko 4 proc. dorosłych Amerykanów miało Bixby na swoim smartfonie, podczas gdy 44 proc. używało Siri Apple'a, a 30 proc. Asystenta Google.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,