M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Marcin Wesołek na czele działu Sport "Gazety Wyborczej"

Katarzyna Woźniak | 18 lipca 2019, 06:00

Obecny redaktor naczelny "Gazety Wyborczej Poznań" zastąpi Radosława Leniarskiego, który pozostanie w zespole dziennika.

Od 1 września br. kierownikiem działu Sport "Gazety Wyborczej" (Agora) będzie Marcin Wesołek, obecny redaktor naczelny "Gazety Wyborczej Poznań". Zastąpi Radosława Leniarskiego, który pozostanie w zespole dziennika.
Marcin Wesołek jest związany z poznańską redakcją "Gazety Wyborczej" od 1997 r. Zanim w 2015 r. objął kierownictwo, przez 10 lat był szefem działu sportowego. Pracował też w redakcjach dziennika w Szczecinie i Warszawie. Karierę dziennikarską rozpoczął w studenckim radiu Afera i kontynuował w Radiu Obywatelskim oraz Radiu 88,4 FM (dzisiejsze Złote Przeboje). Był współzałożycielem i pierwszym prezesem Odlewu Poznań – kultowego w tym mieście klubu piłkarskiego.
Do końca sierpnia br. Marcin Wesołek będzie szefem redakcji "Gazety Wyborczej Poznań".
Nazwisko nowego redaktora naczelnego poznańskiej "Gazety Wyborczej" zostanie ogłoszone do końca lipca.
Radosław Leniarski, który kierował redakcją sportową "Gazety Wyborczej" od września 2016 r., a także z krótką przerwą w latach poprzednich, pozostanie w dziale Sport i jak dotychczas będzie pisał m.in. o kolarstwie, himalaizmie czy problemach z dopingiem w sporcie.

Czytaj więcej na temat: , , ,