M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Google zamyka opcje trybu incognito

( red. ) | 23 lipca 2019, 06:00

Działanie każe wydawcom przemyśleć możliwości paywalli.

Google poinformował, że zamyka usługę incognito, która umożliwiała przeglądanie stron internetowych w trybie prywatnym. Taki ruch ze strony technologicznego giganta zmusza wydawców do przemyślenia ich paywalli. Dla wielkich wydawców, jak "The New York Times" czy "The Washington Post", będzie to oznaczało, że określenie profilu czytelników na potrzeby badań i rozwoju będzie utrudnione. Dodatkowo wydawcy będą bezbronni wobec anonimowych i darmowych czytelników, którzy teraz będą omijać obostrzenia związane z limitem treści.
Google obiecało, że do końca lipca postara się uzupełnić tę lukę technologiczną. Działania Google w dłuższej perspektywie mają zapewnić użytkownikom więcej anonimowości, ale też chronić wydawców przed nadmiernym upłynnianiem ich kontentu.
Tryb incognito zapewnia użytkownikom internetu trochę prywatności, ponieważ odwiedzane przez nich witryny nie mogą śledzić ich poprzedniej historii przeglądania. Po zamknięciu wszystkich kart incognito wyświetlane na nich strony nie pozostawią żadnych śladów w historii przeglądarki, magazynie plików cookie ani historii wyszukiwania. Pobrane pliki i utworzone zakładki zostaną jednak zachowane.

(AdAge)

Czytaj więcej na temat: , , , ,