M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Co piąty pełnoletni internauta w Polsce korzysta z portali randkowych

Maciej Florek | 25 lipca 2019, 06:00

Nowe badanie zostało zrealizowane przez Mindshare Polska.

Zgodnie z wynikami badania Mindreader, przeprowadzonego przez Mindshare Polska, portale randkowe odwiedzane są co miesiąc przez 22% pełnoletnich internautów w Polsce. Od dwóch lat ten odsetek utrzymuje się na porównywalnym poziomie (20% w 2017 r.).

Wśród regularnych użytkowników portali randkowych (minimum jedna wizyta na miesiąc) dominują mężczyźni, którzy stanowią ok. 3/5 analizowanej grupy. Większość stanowią też osoby w wieku 18-34 lat (59%), spośród których niemal co trzecia korzysta z serwisów randkowych co najmniej raz na miesiąc. Nie oznacza to jednak, że osoby w innych przedziałach wiekowych stronią od odwiedzania serwisów randkowych – wśród internautów w wieku 50+ w skali miesiąca korzysta z nich średnio co dziesiąta osoba. Nieco ponad połowa regularnie randkujących w sieci (53%) ma dzieci.

Wśród 20 przebadanych krajów najwyższe wyniki odnotowano na Węgrzech i w Rumunii, gdzie z serwisów randkowych miesięcznie korzysta blisko co czwarty badany. Polska z wynikiem 22% zajmuje trzecie miejsce, ex aequo z Norwegią. Ranking zamykają Szwajcaria i Holandia, gdzie w skali miesiąca portale randkowe odwiedza niewiele ponad 10% pełnoletnich internautów.

Mindreader to coroczne badanie Mindshare poświęcone korzystaniu z mediów i stylom życia realizowane techniką CAWI (Computer Assisted Web Interview) na reprezentatywnej próbie internautów w wieku 18-64. Wielkość próby badawczej w Polsce: N=1501 (2017), N=1503 (2018).

Czytaj więcej na temat: , , ,