M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Panattoni Europe z kolejną inwestycją dla Amazona

Paweł Piasecki | 25 lipca 2019, 06:00

Centrum logistyczne o powierzchni 60 tys. mkw. powstało w Okmianach koło Bolesławca (Dolny Śląsk).

Do obiektu, zbudowanego na 16-hektarowej działce, trafiać mają produkty od sprzedawców i dostawców Amazona, które następnie będą dystrybuowane do centrów e-commerce w Polsce i za granicą. W ciągu półtora roku od otwarcia Amazon zamierza zatrudnić w nowym centrum 1 tys. pracowników.

Inwestycja jest już siódmą wspólną realizacja obu firm. W ciągu pięciu lat Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, dostarczył 745,5 tys. mkw. na potrzeby największego na świecie sklepu internetowego. Wybudował dla niego obiekty w Poznaniu, we Wrocławiu, w Szczecinie, Sosnowcu, Bolesławcu oraz czeskiej Pradze.

– Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 r. wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 tys. stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie – zapewnia Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na terenie Europy kontynentalnej.

Czytaj więcej na temat: , , ,