M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"New York Times" przenosi miłosne historie do Amazonu

( red. ) | 30 lipca 2019, 06:00

Serial "Modern Love" powstał na podstawie autentycznych historii opisywanych na szpaltach gazety.

Tej jesieni Amazon Prime Video zaprezentuje serial "Modern Love", który powstał we współpracy z "New York Timesem". W gazecie istnieje kolumna o identycznej nazwie i historie, które ekranizuje serial, mają swoje źródło na szpaltach tej gazety. Kolumnie towarzyszy również podcast, który cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców i czytelników. Jak zapewniają twórcy serialu, gatunek romansu zniknął niemal całkowicie ze współczesnych filmów - teraz serwisy streamingowe będą próbowały go wskrzesić. 
Pierwsza serial "Modern Love" to osiem różnych opowieści o miłości we wszystkich jej postaciach - jak przekonuje biuro prasowe serwisu. W rolach głównych zobaczymy Tinę Fey, Anne Hathaway i Johna Slattery. To będzie drugi serial telewizyjny Timesa w ciągu zaledwie kilku miesięcy - wcześniej premierę miał "Weekly" na FX i Hulu.
Serial telewizyjny, podobnie kolumna, ma być czymś więcej niż tylko romansową opowieścią. Redakcja rocznie otrzymuje ok. 10 tys. historii, które nadsyłają czytelnicy - kolumna ma być opowieścią o współczesności, o wartościach, współczesnych zależnościach emocjonalnych i trudnościach w budowaniu relacji. Niektóre z opowiadań zamieszczane są na stronie gazety w formie podcastu - jak historia, której bohaterkę odgrywa Anne Hathaway, a która cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.
Do tej pory w kolumnie opublikowano ok. 750 różnych historii. Producenci mają nadzieję, że "Modern Love" nie skończy się na jednej serii.
 
(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,