M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Viacom z większym zyskiem i przychodami dzięki Paramount Pictures

( red. ) | 9 sierpnia 2019, 06:00

Dużym sukcesem kasowym okazały się filmy "Rocketman" (o Eltonie Johnie) i horror "Smętarz dla zwierzaków" na podstawie książki Stephena Kinga.

W drugim kwartale br. (trzecim kwartale roku obrachunkowego) przychody Viacomu, właściciela kanałów telewizyjnych Comedy Central i Nickelodeon, wzrosły rok do roku o 3,7%, do 3,36 mld dol. Dział produkcji filmowej (w skład którego wchodzi m.in. studio Paramount Pictures) zanotował natomiast wzrost przychodów aż o 14%, do 877 mln dol.

Zysk kwartalny Viacomu zwiększył się rok do roku o 4,2%, do 544 mln dol.

7 sierpnia koncern ogłosił, że kupi Paws Inc., spółkę posiadającą prawa do postaci Garfielda. To część strategii zakładającej kupowanie własności intelektualnej jako tworzywa do produkcji programów, które Viacom może następnie pokazywać we własnych kanałach telewizyjnych i sprzedawać serwisom streamingowym takim jak Netflix czy Amazon Prime Video.

Viacom prowadzi rozmowy o fuzji z CBS Corp. Niedawno osiągnięto robocze porozumienie na temat obsady kierowniczych stanowisk w nowej firmie, ale termin zawarcia umowy o fuzji jest jeszcze niepewny.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,