M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Radio Track: Sieć Eska wciąż na czele w badaniu fali radiowej

Katarzyna Woźniak | 12 sierpnia 2019, 06:00

Niezmiennie najpopularniejszą stacją w Polsce jest RMF FM.

Według najnowszych danych słuchalności Radio Track (fala maj-lipiec 2019) najpopularniejszą stacją w Polsce pozostaje RMF FM (Grupa RMF) ze słuchalnością na poziomie 28,2 proc., co oznacza wzrost o 0,9 proc. w porównaniu z falą luty-kwiecień bieżącego roku i wzrost o 1,8 proc. w porównaniu z falą badania w tym samym czasie w roku poprzednim. Na drugim miejscu jest Radio Zet (Eurozet) ze słuchalnością na poziomie 12,5 proc. w najnowszej fali w porównaniu z wynikiem 11,8 proc. w fali z poprzednich trzech miesięcy. Identyczny wynik słuchalności Radio Zet osiągnęło w fali badania maj-lipiec 2018.

Program Pierwszy Polskiego Radia w fali maj-lipiec zanotował słuchalność na poziomie 5,7 proc. w porównaniu z 5,8 proc. w fali luty-kwiecień bieżącego roku. W ubiegłym roku w fali maj-lipiec 2019 r. Jedynka osiągnęła słuchalność na poziomie 7,1 proc.
Trójka w fali maj-lipiec br. wykazała słuchalność na poziomie 5,1 proc. w porównaniu z wynikiem 5,7 proc. z roku poprzedniego w analogicznej fali badania.
W kategorii słuchalności sieci na pierwszym miejscu utrzymuje się sieć Eska z wynikiem ogólnopolskim 7,8 proc. w fali maj-lipiec br. (constans względem fali luty-kwiecień br.), ale spadek w porównaniu z falą badnaia maj-lipiec 2018 r. o 0,3 p.p.
Na drugim miejscu znajduje się sieć RMF FM z wynikiem 4,2 proc. w najnowszej fali badania (wzrost o 0,9 p.proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego) i wzrost o 0,5 p.proc. w porównaniu z falą luty-kwiecień 2019.
Audytorium 17 zanotowało słuchalność na poziomie 4 proc. w fali maj-lipiec 2019, co oznacza spadek o 1 proc. w porównaniu z falą luty-kwiecień b.r. i spadek o 1,3 p. proc. w porównaniu z okresem badania maj-lipiec w 2018 r.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,