M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

GM i Volkswagen nie widzą przyszłości dla aut hybrydowych na amerykańskim rynku

( red. ) | 13 sierpnia 2019, 06:00

Toyota i Ford mają inne zdanie.

General Motors i Volkswagen zamierzają skupić się w przyszłości wyłącznie na inwestycjach w auta w pełni elektryczne, traktując samochody hybrydowe (spalinowo-elektryczne) jedynie jako rozwiązanie tymczasowe, związane z ostrzejszymi wymogami dotyczącymi redukcji spalin, zwłaszcza w Europie i Chinach.

GM planuje wprowadzenie na amerykański rynek w ciągu najbliższych czterech lat 20 w pełni elektrycznych aut, w tym pod markami Chevrolet i Cadillac. Volkswagen planuje na przyszły rok amerykańską premierę małego, elektrycznego SUV-a, a na okolice 2022 r. – minibusa z napędem elektrycznym.

Tymczasem Toyota i Ford pracują zarówno nad modelami czysto elektrycznymi, jak i nad poszerzeniem oferty aut hybrydowych. Ford chce na przykład zaoferować hybrydowe wersje takich popularnych modeli jak pick-up F-150 i Ford Explorer. Rysują się zatem dwie odmienne strategie czołowych koncernów samochodowych dotyczące przyszłości branży.

Auta hybrydowe, spopularyzowane głównie przez model Prius Toyoty, stanowiły ok. 3 proc. sprzedaży samochodów w Stanach Zjednoczonych w ub.r., według danych firmy badawczej LMC Automotive. Auta elektryczne wygenerowały ok. 1 proc. sprzedaży, głównie za sprawą Tesli.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,