M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Henkel dzieli się ekotechnologią

( red. ) | 21 sierpnia 2019, 06:00

Firma udostępniła innym firmom i organizacjom opracowane przez siebie oprogramowanie służące do projektowania przyjaznych środowisku opakowań.

Firma Henkel udostępniła na swojej stronie internetowej opracowane przez siebie oprogramowanie EasyD4R, służące do szybkiej oceny opakowań pod kątem ich zdatności do recyklingu. Koncern ma nadzieję, że pomoże w ten sposób innym podmiotom efektywniej opracowywać zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań. Oprogramowanie może być bowiem kluczowe w fazie tworzenia nowych opakowań, jak najbardziej przyjaznych środowisku. EasyD4R analizuje skład i proporcje wagowe konkretnych elementów, takich jak podstawowe surowce, rodzaj zastosowanego zamknięcia, a także etykiety czy kolory. Narzędzie zapamiętuje informacje dotyczące każdego z tych elementów, umożliwiając ich identyfikację podczas sortowania i odpowiednie przetworzenie w trakcie recyklingu. Na podstawie zgromadzonych danych, oprogramowanie podaje w procentach możliwość ponownego wykorzystania każdego opakowania i sygnalizuje, który z projektów jest najbardziej przyjazny środowisku, a który wymaga jeszcze ulepszenia pod tym kątem.

- Chcemy promować otwartą współpracę i przyspieszać wdrożenie gospodarki obiegu zamkniętego. Możemy to osiągnąć tylko dzięki współpracy wszystkich podmiotów – zwłaszcza w zakresie stosowania jasnych definicji i ujednoliconych ocen – mówi dr Thorsten Leopold, dyrektor międzynarodowego działu tworzenia opakowań środków czystości Henkla.

(Henkel)

Czytaj więcej na temat: