M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kania skarży ofertę Tarczyńskiego do KNF

Joanna Niewiadomska | 26 sierpnia 2019, 06:00

Zarząd wystąpił o wszczęcie postępowania wyjaśniającego, czy Tarczyński nie złamał zakazu dokonywania manipulacji na rynku.

W odpowiedzi na komunikat spółki Tarczyński swoje stanowisko przedstawił zarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania, najwyraźniej niezadowolony z oferty. "Emitent zaprzecza, jakoby pismo Tarczyński S.A. z dnia 21 sierpnia 2019 r. stanowiło ważną warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Emitenta" - napisano w komunikacie, podkreślając, że w ramach toczącego się przyspieszonego postępowania układowego zarządzanie spółką oraz jej majątkiem należy zarządu i ewentualne oferty nabycia jej aktywów powinny być do niego, a nie do nadzorcy sądowego.

Zarząd Kani zaprzecza także informacjom o tym, że spółka nie była do tej pory w stanie wypracować planu restrukturyzacji i zaspokojenia wierzycieli. "Emitent prowadzi obecnie intensywne prace mające na celu odbudowę wolumenu produkcji i dostaw wyrobów do głównych odbiorców poprzez wydzierżawienie spółce celowej majątku produkcyjnego zlokalizowanego w zakładzie w Goczałkowicach-Zdroju" - tłumaczy.

Ostatecznie zarząd ZM Henryk Kania wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego o wszczęcie postępowania wyjaśniającego, czy Tarczyński nie złamał zakazu dokonywania manipulacji na rynku.

Czytaj więcej na temat: , ,