M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

News Corp szykuje serwis konkurencyjny dla Google News

( red. ) | 26 sierpnia 2019, 06:00

Strona internetowa i aplikacja o roboczej nazwie Knewz.com może zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Artykuły umieszczane na Knewz.com mają być linkowane bezpośrednio do stron wydawców, a News Corp nie będzie mieć udziałów w przychodach z reklam generowanych przez publikacje. Serwis ma udostępniać treści m.in. z "The Wall Street Journal" (News Corp jest właścicielem spółki Dow Jones & Co., wydawcy tego tytułu), "New York Times", "Washington Post", NBC News, magazynów, gazet lokalnych i mediów wyłącznie internetowych. Założeniem jest udostępnianie oryginalnych materiałów dziennikarskich, a nie ich przeróbek i streszczeń oraz traktowanie serwisów opartych na subskrypcji i dających wolny dostęp do treści jako równoprawnych źródeł. Wybór materiałów do linkowania ma być dokonywany przez ludzi i komputerowe systemy skanujące.

News Corp nie zawarł umów licencyjnych z firmami medialnymi, ponieważ chce po prostu linkować teksty bez umieszczania treści na swojej platformie lub pobierania opłat za nie. Projekt ma promować artykuły z mniej popularnych serwisów, które - zdaniem menedżerów News Corp - są stawiane przez algorytmy Google i Facebooka na z góry słabszej pozycji.

News Corp przygotowuje obecnie strategię reklamową dla Knewz.com. Uważa się, że nowy serwis ma wzmocnić pozycję News Corp w negocjacjach z Google i innymi platformami.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,