M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Serial TVN "Pułapka" wcześniej w VoD niż w TV i z nietypową promocją

Maciej Burlikowski | 28 sierpnia 2019, 06:00

Scenarzyści serialu stworzyli interaktywną grę fabularną.

TVN Discovery zdecydował, że druga seria serialu pt. "Pułapka", w którym główną rolę gra Agata Kulesza, trafi do serwisu VoD Player.pl o tydzień wcześniej niż do emisji w telewizji. Oprócz tego nadawca zdecydował się na nietypową promocję serialu - jego scenarzyści napisali interaktywną grę fabularną pt. "Pułapka - Bunt", w której widzowie będą mogli wcielić się w jednego z głównych bohaterów serialu – niezłomnego komisarza "Czarnego" (granego przez Leszka Lichotę). Akcja dzieje się w więzieniu, w którym bohater został osadzony na koniec pierwszej serii. Użytkownicy mogą pokierować losami bohaterów i wczuć w mroczną atmosferę serialu, wybierając wątki prowadzące do aż 8 różnych zakończeń.

- Interaktywny storytelling jest jednym z takich gorących tematów, na których warto oprzeć promocję. Trend do włączania widzów w kreowanie treści pojawia się od czasu do czasu w różnych miejscach na świecie, a my do działań promocyjnych player.pl wykorzystujemy go po raz pierwszy - mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.pl.

- Napisanie scenariusza tej interaktywnej fabuły zleciliśmy scenarzystom serialu, dzięki czemu mamy pełną spójność postaci z główną fabułą. Ale w przeciwieństwie do linearnej narracji serialu – tu mamy do czynienia z wątkami, które się rozszczepiają – dlatego skonstruowanie interaktywnej fabuły wymagało zmiany podejścia do budowania narracji. Na szczęście scenarzyści bardzo chętnie podeszli do tego wyzwania – i poszło im super. Co ważne, gra nie zdradza żadnych wątków serialowych - twierdzi Radek Kotapka, dyrektor kreatywny TVN Emotion Studio, działu TVN Discovery Polska produkującego treści do internetu, które zrealizowało tę fabułę.

Gra została umieszczona na kanale nadawcy w serwisie YouTube.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,