M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Dobry kwartał Playa

Maciej Burlikowski | 28 sierpnia 2019, 06:00

Operator komórkowy miał najwyższy w historii zysk EBITDA.

P4, operator sieci komórkowej Play, może być zadowolony z wyników osiągniętych w II kwartale br. Liczba aktywnych klientów wzrosła z 12,666 mln na koniec marca br. do 12,717 mln na koniec czerwca br. Liczba oficjalnie raportowanych klientów spadła z 15,032 do 15,006 mln (to efekt czyszczenia baz danych z tzw. martwych dusz, czyli nieaktywnych klientów). Liczba aktywnych klientów kontraktowych (postpaid) wzrosła z 9,053 do 9,102 mln.

Play w II kwartale br. uzyskał 1,76 mld zł przychodów operacyjnych, o 4,2% więcej niż w analogicznych okresie ub.r. Operator najbardziej może być dumny z poprawy rentowności - w minionym kwartale wypracował 644 mln zł skorygowanego zysku EBITDA, o 17% więcej niż rok temu.

- Wyniki mówią same za siebie, szczególnie najwyższa w historii kwartalna skorygowana EBITDA w II kw. Dzięki tak dobrym wynikom dalej zmniejszyliśmy dźwignię finansową, pomimo wypłaty znaczącej dywidendy. Rentowność przewyższająca nasze pierwotne oczekiwania pozwala nam na podniesienie oczekiwań - mówi Holger Püchert, dyrektor finansowy P4.

Na bazie tak dobrych wyników Play podniósł o 100 mln zł prognozę spodziewanego całorocznego zysku EBITDA z 2,2-2,3 mld zł do 2,3-2,4 mld zł.

Play podał, że uruchomiona w kwietniu br. oferta telewizji Play Now Box TV do końca czerwca przyciągnęła 17,6 tys. klientów.

Przypomnijmy, że dzięki zawartej pod koniec czerwca br. umowie z Vectrą, drugim po UPC Polska największym w kraju operatorem kablowym, Play w przyszłym roku wejdzie na rynek usług stacjonarnych - internet oraz telewizja pod marką Play Now TV w oparciu o kablową sieć światłowodową Vectry.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,