M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wkrótce startuje TVP Wilno

Katarzyna Woźniak | 6 września 2019, 06:00

Nowa stacja wśród programów Telewizji Polskiej.

Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju odbyła się konferencja prasowa Telewizji Polskiej, dotycząca inauguracji TVP Wilno. Widzowie będą mogli oglądać programy stacji od 17 września 2019 r.
TVP Wilno będzie emitowane na Wileńszczyźnie, w rejonach święciańskim, solecznickim i wileńskim. To propozycja dla mieszkających tam Polaków, a także dla wszystkich mieszkańców tego regionu, którzy interesują się polską kulturą, historią i aktualnymi wydarzeniami. Głównym celem projektu jest przedstawienie życia Polaków na Litwie, promowanie pozytywnego wizerunku Polski i upowszechnianie języka polskiego.
Prace nad przygotowaniem nowego programu trwały kilka miesięcy.
W ramówce TVP Wilno, w popołudniowym paśmie, widzowie będą mogli oglądać emitowany 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) program "Info Wilno”. W zrealizowanej w nowoczesnym, wirtualnym studiu produkcji, przez młody zespół redakcyjny złożony z Polaków mieszkających na Litwie, znajdą się najważniejsze informacje z Polski i Litwy oraz bliskie i ważne dla grupy docelowej wiadomości lokalne. Dziennikarze zajmą się także sprawami kultury i historii Polski oraz tematami ważnymi dla wspierania integracji Polaków na Litwie.
W TVP Wilno widzowie zobaczą znakomite polskie seriale, reportaże i filmy dokumentalne. Nie zabraknie również programów rozrywkowych.
W pierwszym okresie emisji program TVP Wilno będzie składał się z ramówki TVP Polonia oraz z emitowanego w czasie najwyższej oglądalności od godziny 17.30 do 20.00 czasu polskiego (18:30-21:00 czasu litewskiego) specjalnie przygotowanego bloku programów dla mieszkańców Litwy. 
Kierownikiem Redakcji Zamiejscowej w Wilnie została Edyta Maksymowicz – wieloletnia korespondentka TVP mieszkająca w Wilnie. Pracę redakcji koordynował będzie Mirosłav Ciunovic – z-ca dyrektora TVP Polonia ds. TVP Wilno.

Czytaj więcej na temat: , , , ,