M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Asystent i mapy Google w samochodach GM od 2021 r.

( red. ) | 10 września 2019, 06:00

General Motors i Google podpisały globalną umowę o współpracy.

Firmy nazywają porozumienie milowym krokiem w dziedzinie współpracy branży motoryzacyjnej i technologicznej. Współpraca ma pomóc w pozyskaniu konsumentów przywykłych do korzystania z nowych technologii w domach i na smartfonach. Oprócz nawiązywania połączeń telefonicznych, wysyłania SMS-ów i słuchania ulubionych stacji radiowych, co już obecnie oferuje system GM, dzięki wbudowanemu Asystentowi Google kierowcy będą mogli także łączyć się z domami wyposażonymi w inteligentne głośniki i inne urządzenia. W nawigacji pomogą Mapy Google, a z Google Play będą mogli pobierać zakupione wcześniej nagrania muzyczne, podcasty czy audiobooki.

Umowa, której warunki finansowe pozostają poufne, nie jest na wyłączność. Firmy będą udostępniać sobie nawzajem dane pozyskiwane od użytkowników. GM będzie nadal instalować własne aplikacje w produkowanych przez koncern samochodach.

Nawiązana współpraca z największym w Stanach Zjednoczonych producentem samochodów daje Google istotną przewagę konkurencyjną nad rywalami (Amazon i Apple).

(CNBC.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,