M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

T‑Mobile zainwestuje w modernizację sieci komórkowej LTE

Maciej Burlikowski | 13 września 2019, 06:00

Na początek - w Warszawie.

T-Mobile Polska, jeden z czterech największych operatorów komórkowych w kraju, zapowiada projekt kompleksowej modernizacji sieci komórkowej LTE.

- Choć już teraz przygotowujemy się do budowy sieci 5 generacji, to w sieci LTE przez kolejnych kilka lat transferowana będzie zdecydowana większość danych i obsługiwane będą połączenia głosowe - wyjaśnia Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska.

Dzięki tej inwestycji operator przyspieszy maksymalną prędkość przesyłania danych w sieci LTE do 700 Mbps.

Jeszcze we wrześniu rozpocznie się modernizacja 800 stacji bazowych w aglomeracji warszawskiej. Jak tłumaczy Maierhofer, operator zdecydował się zacząć od aglomeracji warszawskiej, gdyż te stacje odpowiadają za przenoszenie ok. 11% wszystkich danych w całej sieci w skali kraju, a ich obciążenie w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło o 160%. Ich modernizacja potrwa do końca br. W przyszłym i kolejnych latach T-Mobile planuje sukcesywne unowocześnienie nadajników LTE na terenie całego kraju.

Od 2 września br. T‑Mobile ponownie pakiety danych w ofertach telefonicznych, oferując możliwość przesłania od 5 do 70 GB danych miesięcznie z pełną prędkością, a w ramach usługi SuperNet Video dostęp do serwisów wideo i streamingu muzyki niezużywających pakietów danych.

Czytaj więcej na temat: , , , ,