M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Bilet za horyzont" - "Gazeta Wyborcza" trzeci raz przyzna stypendia

Joanna Niewiadomska | 18 września 2019, 06:00

Jury wybierze stypendystów w sześciu kategoriach. Specjalne wyróżnienie przyzna Sebastian Kulczyk.

 

"Gazeta Wyborcza" rusza z trzecią edycją konkursu stypendialnego "Bilet za horyzont". Udział w konkursie, organizowanym w ramach programu "Jutronauci", mogą wziąć wszyscy, którzy chcieliby zrealizować swój autorski projekt mieszczący się w jednej z sześciu kategorii: moda i sztuka, urbanistyka i architektura, plastic free, nowe technologie i start-upy, przemysł 4.0 i robotyka oraz projekty społeczne.

Każda z kategorii znajduje się pod opieką mentorów – specjalistów z sukcesami w swojej dziedzinie, którzy dokonają analizy projektów, a następnie wybiorą zwycięskie osoby – przyszłych "jutronautów". Wybrani stypendyści mogą liczyć na  wyjazdy, sesje mentoringowe i udział w atrakcyjnych wydarzeniach, np. w seminarium w Londynie czy konferencjach w USA i Japonii.

Dodatkowo spośród wszystkich zgłoszeń konkursowych zostanie wybrana tzw. dzika karta - specjalne wyróżnienie od Sebastiana Kulczyka.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną  podczas finału programu "Jutronauci", który odbędzie się 23 listopada 2019 r. w Warszawie.
W gronie mentorów w tym roku znaleźli się: Katarzyna Konieczka - moda, rękodzieło, sztuka, Michał Murawski - urbanistyka, architektura, sztuka; Maciej Konopka - plastic free; Sebastian Kulczyk - nowe technologie, biznes, start-upy; Jędrzej Kowalczyk - przemysł 4.0, automatyka, robotyka; Marzena Rudnicka - projekty społeczne, demografia.

Czytaj więcej na temat: