M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Commerzbank: mBank na sprzedaż

Maciej Burlikowski | 23 września 2019, 06:00

Niemiecka grupa chce wystawić na sprzedaż większość akcji jednego z największych banków w Polsce.

Niemiecka grupa bankowa Commerzbank, która od 1994 r. jest większościowym akcjonariuszem mBanku (ok. 70% akcji), jednego z największych banków w naszym kraju, ogłosiła, że wystawi na sprzedaż większościowy pakiet jego akcji. Ewentualna sprzedaż będzie wymagała zgody regulatorów, m.in. polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.

Z aktywami 142,5 mld zł mBank jest 4. pod względem wielkości bankiem w Polsce, obsługuje 4,5 mln klientów. To też jeden z największych reklamodawców w sektorze - w ub.r. wydał na reklamy 90 mln zł (cennikowo; źródło: Kantar), co dało mu 3. miejsce wśród banków, po Santander Banku i PKO BP. Reklamowo pracują dla niego: agencja Grey Group (od 2013 r.), agencja BBDO (od br.) oraz dom mediowy Mindshare Polska (także od 2013 r.).

Dzięki sprzedaży akcji mBanku Commerzbank liczy na solidny zastrzyk gotówki, który zdecydowanie podreperuje jego nadszarpnięte fundusze. Wiosną br. Commerzbank próbował połączyć się z Deutsche Bankiem, ale tę fuzję zablokował niemiecki nadzór bankowy.

Czytaj więcej na temat: , , , ,