M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Mintel: Prawie 1/5 wszystkich produktów spożywczych w Europie jest eko

( red. ) | 2 października 2019, 06:00

Udział nowych globalnych produktów spożywczych i napojów z certyfikatami ekologicznymi wzrósł z 6 proc. do 10 proc. między sierpniem 2009 r. a lipcem 2019 r.

Firma badawcza Mintel opublikowała badania dotyczące produktów o charakterze ekologicznym launchowanych w Europie. Badanie pokazuje, że obecnie prawie jedna piąta wszystkich produktów spożywczych i napojów dostępnych na rynku europejskim ma charakter ekologiczny.
Całkowity udział nowych globalnych produktów spożywczych i napojów z certyfikatami eko wzrósł z 6 proc. do 10 proc. między sierpniem 2009 r. a lipcem 2019 r.
Starty kontynent jest liderem pod względem innowacji w zakresie żywności i napojów ekologicznych. Mintel wykazał, że prawie jedna piąta (17 proc.) wszystkich produktów żywnościowych i napojów wprowadzonych na rynek europejski jest opatrzona certyfikatem ekologicznym.
Pokolenie milenialsów (w wieku 25–34 lata) i pokolenie Z (w wieku 16–24 lat) we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Polsce najczęściej kupuje żywność i napoje ekologiczne - badanie pokazuje również, że konsumenci z tej grupy są skłonni również zapłacić za te produkty więcej.

(Mintel)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,