M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Maxima Grupė rośnie dzięki Stokrotce

Joanna Niewiadomska | 7 października 2019, 06:00

Większość 24% wzrostu obrotów grupy wygenerowała ekspansja w Polsce, przychody Stokrotki wyniosły po pierwszym półroczu br. 424 mln euro.

- Przychody Maxima Grupė wzrosły o prawie 24% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej i sięgnęły 1,9 mld euro w pierwszej połowie 2019 r., przy czym na wzrost wpłynęła głównie ekspansja w Polsce. Rentowność grupy jednak spadła w rezultacie słabszych wyników na Litwie i w Estonii – powiedział Vitalij Rakovski, dyrektor finansowy Maxima Grupė.

Skonsolidowane obroty Maxima Grupė w pierwszej połowie br. wzrosły o 23,9% - szybki rozwój w Polsce i przejęcie sieci detalicznej Stokrotka wygenerowały 19-procentowy wzrost, a pozostałe 5% pochodziło z wyższych przychodów w krajach bałtyckich (głównie na Łotwie) i Bułgarii. Skonsolidowany wzrost sprzedaży LfL w Maxima Grupe wyniósł 3,8%.

Przychody ze sprzedaży detalicznej na rynku polskim wyniosły po sześciu miesiącach 2019 r. 424 mln euro. Na początku tego roku Stokrotka finalizowała ubiegłoroczne akwizycje.

Czytaj więcej na temat: ,