M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wieloletni CEO Nike odchodzi

( red. ) | 24 października 2019, 06:00

Mark Parker związany z firmą od ponad 40 lat i prezes od 2006 r. żegna się z firmą.

Wieloletni CEO marki Nike Mark Parker oficjalnie odchodzi ze stanowiska. Pozostanie jednak w strukturach firmy jako chairman executive. Z firmą jest związany od ponad 40 lat, a od 2006 r. był jej prezesem.
John Donahoe, który jest obecnym co-CEO i prezesem ServiceNow, Inc., rozpocznie oficjalnie pracę na stanowisku dotąd zajmowanym przez Parkera 13 stycznia 2020 r. Donahoe był wcześniej prezesem i CEO eBaya.
Analitycy podkreślają, że przyszła strategia marki jest stosunkowo łatwa do przewidzenia - Donahoe słynie z biegłości w dziedzinie technologii cyfrowej. W 2017 r. Nike zaprezentowało "Nike Direct” - to próba koncentracji na działalności e-commerce i usprawnienia łańcucha dostaw. Cel: osiągnięcie 16 mld dol. sprzedaży do końca 2020 r. Bezpłatna aplikacja Nike Plus ma ponad 170 mln użytkowników. Donahoe wdrożył również aplikację Snkrs, która pozwala na sprzedaż przedmiotów w limitowanych edycjach. W sierpniu firma uruchomiła także Nike Adventure Club, usługę subskrypcji dla dzieci, i otworzyła sklep House of Innovation w Szanghaju.


Kadencja Parkera nie była wolna od kontrowersji - niedawno był zamieszany w aferę z z dopingiem, a biegaczka Alysia Montano napisała w artykule dla "New York Timesa" w maju, że kontrakty Nike są krzywdzące finansowo dla kobiet sportowców - mają być słabiej opłacane lub wcale, szczególnie jeśli zajdą w ciążę.
Co ciekawe Parker ustępuje ze stanowiska w tym samym czasie, w którym z kierowania firmą zrezygnował założyciel Under Armour Kevin Plank.

(AdWeek)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,