M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

WarnerMedia ujawnia szczegóły oferty HBO Max

( red. ) | 4 listopada 2019, 06:00

Serwis SVoD zadebiutuje na rynku amerykańskim w maju 2020 r., a koszt miesięcznego abonamentu wyniesie 14,99 dol., tyle co obecnie HBO.

John Stankey, CEO WarnerMedia, jest pewien, że konsumenci przejdą na Max i pyta retorycznie: "Któż nie chciałby dwa razy tyle kontentu za tę samą cenę?". Koncern telekomunikacyjny AT&T, właściciel WarnerMedia, zaoferuje HBO Max za darmo obecnym posiadaczom abonamentu premium na telewizję, internet szerokopasmowy lub usługi bezprzewodowe. 10 milionów obecnych abonentów HBO korzystających z niego za pośrednictwem AT&T również będzie mogło za darmo przejść na HBO Max. Trwają negocjacje z konkurencyjnymi dostawcami płatnej telewizji na temat udostępnienia oferty Max obecnym abonentom HBO niepłacącym za usługę poprzez AT&T.

Nowy serwis SVoD ma na starcie oferować 10 tys. godzin materiału, w tym m.in. produkcje oryginalne Max, obecne i przyszłe produkcje HBO oraz filmy z katalogu Warner Bros. Lokalne wersje HBO Max mają trafić na rynki zagraniczne w 2021 r., przy czym WarnerMedia skupi się na ekspansji w Europie i Ameryce Łacińskiej. Na naszym kontynencie serwis będzie początkowo udostępniany na zasadzie umów licencyjnych z partnerami. HBO i Sky uzgodniły właśnie wznowienie umowy obejmującej Wielką Brytanię, Irlandię, Niemcy, Austrię i Włochy. Ceny HBO Max poza Stanami Zjednoczonymi będą różne i najprawdopodobniej niższe niż na rodzimym rynku. WarnerMedia planuje też uruchomienie w 2021 r. tańszej wersji serwisu wspieranej reklamami.

(TheDrum.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,