M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wirtualna Polska kupiła AutoCentrum.pl za 9 mln zł

Maciej Burlikowski | 31 października 2019, 06:00

Nowym prezesem spółki został Rafał Warecki.

Wirtualna Polska Media kupiła od Grupy Oponeo 100% akcji spółki AutoCentrum.pl SA za 9,3 mln zł. AutoCentrum to serwis o tematyce motoryzacyjnej.

- To po Superauto.pl kolejna inwestycja WP w segment motoryzacyjny, który staje się dla holdingu coraz ważniejszy. Zarówno od strony e-commerce, jak i mediów - mówi Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding SA.

Nowym prezesem spółki Autocentrum.pl SA został Rafał Warecki. Jednocześnie pozostaje on dyrektorem zarządzającym obszaru biznes, motoryzacja i technologie w Wirtualnej Polsce. Zachar Zawadzki, dotychczasowy prezes Autocentrum.pl SA, będzie pełnił funkcję ambasadora obszaru motoryzacja WP.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego WP, prowadzi również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy WP abcZdrowie. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl, eholiday.pl), mody (domodi.pl, allani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto.pl, autocentrum.pl).

Czytaj więcej na temat: , ,