M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

CEO McDdonald's zwolniony za randkowanie z pracownicą

( red. ) | 5 listopada 2019, 06:00

Steve Easterbrook wydalony z firmy za łamanie etykiety firmowej.

Steve Easterbrook, CEO sieci McDonald's, został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska z powodu łamania firmowej etykiety – umawiał się na prywatne spotkania z jedną z pracownic. Na stanowisku CEO zastąpi go Chris Kempcziński, president McDonald's USA i marketer.

W e-mailu wysłanym do wszystkich pracowników Easterbrook potwierdził, że związał się z pracownicą firmy, przyznał, że był to błąd i zdecydował się uszanować wartości i zasady obowiązujące w firmie.
Easterbrook ustąpił również z funkcji prezesa i członka zarządu McDonald's.

Kempcziński rozpoczynał karierę w Procter & Gamble. W 2000 r. dołączył do PepsiCo., do działu strategii i rozwoju firmy, a następnie objął stanowisko wiceprezesa ds. marketingu napojów niegazowanych w Ameryce Północnej. Przed dołączeniem do McDonald's w 2015 r. pracował w Kraft Foods jako wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju i prezes Kraft International.

Easterbrook do McDonald's dołączył w 1993 r. Zaczął przewodzenie brytyjskiemu oddziałowi sieci w 2006 r., a następnie został dyrektorem operacyjnym sieci w Europie Północnej, nadzorując pracę 1800 restauracji.
Odszedł z firmy w 2011 r., aby zostać dyrektorem naczelnym Pizza Express, a później Wagamama. Jednak w czerwcu 2013 r. Easterbrook ponownie dołączył do McDonald's jako dyrektor ds. globalnej marki. CEO został w 2015 r.
Easterbrook postawił sobie za cel nadanie priorytetu technologii i zadowoleniu klientów, aby zwiększyć znaczenie McDonald's w ramach swojego planu wzrostu prędkości opracowanego w 2017 r.

(Marketing Week)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,