M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Gazeta Wyborcza" ma czworo nowych wicenaczelnych

Joanna Niewiadomska | 7 listopada 2019, 06:00

Mikołaj Chrzan, Roman Imielski, Aleksandra Sobczak oraz Bartosz Wieliński d 6 listopada br. mają współkierować redakcją dziennika, łącząc obie jego wersje - tradycyjną i cyfrową.

Mikołaj Chrzan, Roman Imielski, Aleksandra Sobczak oraz Bartosz Wieliński – to nowi wicenaczelni "Gazety Wyborczej”. Od 6 listopada br. będą współkierować redakcją dziennika, dbając o rozwój tradycyjnego i cyfrowego wydania "Wyborczej”.

– Grono redaktorów naczelnych "Gazety Wyborczej" zasiliły osoby, które łączą przeszłość i przyszłość. Wszystkie wywodzą się z tradycyjnego dziennikarstwa, rozumieją rolę i misję naszej gazety, a jednocześnie umieją ją przekładać na język nowych mediów i docierać do czytelników cyfrowej ery – mówi Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej”.

Mikołaj Chrzan jest jednocześnie szefem redakcji lokalnych dziennika, Roman Imielski szefem działu Kraj, Aleksandra Sobczak szefową serwisu Wyborcza.pl, a Bartosz Wieliński szefem działu Świat. Wszyscy będą łączyć dotychczasowe obowiązki z nowymi w kierownictwie redakcji.

Mikołaj Chrzan będzie odpowiadał za redakcje lokalne oraz tworzone przez nie treści publikowane w wydaniach papierowych i serwisach lokalnych Wyborcza.pl, a także za pracę, organizację i budżet wszystkich redakcji "Gazety Wyborczej”. Podlegać mu będą: dział Kultura, Co Jest Grane 24, "Książki. Magazyn do Czytania”, "Wyborcza TV”, zespół foto oraz zespół odpowiedzialny za rozwój Klubu Przyjaciół Wyborczej.

Roman Imielski będzie koordynować prace działu Kraj, Opinie, Wyborcza to Wy, Sport i zespołu śledczego, jednocześnie będzie odpowiadał za treści o tematyce politycznej na Wyborcza.pl.

 

 

Aleksandra Sobczak poprowadzi Wyborcza.pl, w szczególności w zakresie tematyki społecznej. Będzie też nadzorować zespoły działu Gospodarka, Nauka, Wyborcza.Tech i wideo oraz rozwojowe projekty redakcyjne.

 

 

Bartosz Wieliński będzie odpowiadał za magazyny "Duży Format”, "Ale Historia” i "Magazyn Świąteczny”, a także będzie sprawować nadzór nad działem Świat. Przypadnie mu też rola reprezentanta „Wyborczej” na forach międzynarodowych oraz koordynacja współpracy redakcji z europejskimi i światowymi organizacjami dziennikarskimi.

 

Do tej pory zastępcami redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej” byli Piotr Stasiński oraz Aleksandra Klich. Piotr Stasiński podjął decyzję o przejściu na emeryturę, ale pozostanie w zespole dziennika. Aleksandra Klich nadal będzie kierować redakcją "Wysokich Obcasów”.

 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , ,