M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

FCC daje zielone światło dla fuzji T-Mobile i Sprinta

( red. ) | 8 listopada 2019, 06:00

Warta 26 mld dol. transakcja wywołuje sprzeciw kilkunastu prokuratorów stanowych oraz obrońców praw konsumentów w Stanach Zjednoczonych.

Republikanie, mający większość w amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), widzą w fuzji szansę na przyspieszenie rozwoju sieci 5G. Demokraci obawiają się, że w wyniku transakcji ceny usług mogą pójść w górę, co dotknie zwłaszcza mieszkańców miast o niższych dochodach.

Chcąc uzyskać aprobatę FCC, T-Mobile poczynił szereg ustępstw wobec regulatorów, takich jak obietnica wyłączenie z transakcji spółki zależnej Sprinta Boost Mobile zajmującej się usługami prepaid oraz budowa sieci szerokopasmowego internetu bezprzewodowego na znacznych obszarach Stanów Zjednoczonych. Demokraci uważają jednak te koncesje za niewystarczające.

Pomimo pozytywnej opinii FCC i Departamentu Sprawiedliwości transakcja napotyka opór ze strony koalicji stanów, która zamierza zablokować ją w sądzie federalnym. Sprawa ma być rozpatrywana w przyszłym miesiącu. Obie firmy zapowiedziały, że nie będą dążyć do finalizacji transakcji, jeśli werdykt nie będzie po ich myśli.

T-Mobile jest trzecim, a Sprint czwartym pod względem wielkości operatorem sieci bezprzewodowych na rynku amerykańskim.

(CNN.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,