M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Cinema City startuje z projektem edukacyjnym

Katarzyna Woźniak | 13 listopada 2019, 06:00

Sieć za pomocą technologii 4DX chce edukować i bawić.

W sieci Cinema City wystartowało interaktywne kino. To projekt edukacyjny, w którym maksymalne kinowe przeżycia łączą się ze zdobywaniem wiedzy – zapewnia biuro prasowe. Widzowie oprócz seansu rywalizują także w specjalnie przygotowanym quizie. Nauka poprzez zabawę ma być ciekawym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży.
Wyświetlanym w ramach projektu filmem będzie "Ekstremalna pogoda 4DX” z narracją Macieja Musiała. To film krótkometrażowy w 3D stworzony na zlecenie National Geographic. Podczas seansu widzowie zobaczą pracę badaczy i zwykłych ludzi, którzy odkrywają połączenia między zjawiskami przyrody, takimi jak tornada, pożary czy topienie lodowców, aby zrozumieć efekt motyla i dostosować się do nieustannie zmieniającej się pogody. Ekstremalnym obrazom na ekranie towarzyszy technologia 4DX, która oddziałuje na wszystkie zmysły – błyskawice, ruchy fotela, mocny wiatr, zapachy i woda sprawiają, że młodzi widzowie przeżywają emocje razem z bohaterami. 
Nauczyciele, dzięki kartom pracy przygotowanym przez Cinema City, będą mogli rozwinąć temat zmian klimatycznych również podczas lekcji. Projekt skierowany jest do dzieci od 9. roku życia, a sam quiz został przygotowany w dwóch poziomach trudności, także dla młodzieży powyżej 14 lat.
Projekt edukacyjny będzie dostępny we wszystkich salach Verva 4DX sieci Cinema City, w sześciu kinach: Manufaktura (Łódź), Bonarka (Kraków), Felicity (Lublin), Bydgoszcz, Arkadia (Warszawa) oraz Wroclavia (Wrocław).

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,