M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Steve Bignell szefem Publicis Media Exchange

( red. ) | 19 listopada 2019, 06:00

Bignell był dotąd związany z ITV, gdzie jako director of advanced advertising odpowiadał m.in. za uruchomienie Planet V, platformy reklamowej wykorzystującej addressable TV.

Steve Bignell pokieruje Publicis Media Exchange (PMX), trzecim co do wielkości nabywcą mediów na rynku brytyjskim po WPP i Omnicom Media Group. PMX działa na rzecz agencji Publicis Media - Blue 449, Digitas, Performics, Spark Foundry, Starcom i Zenith. Zarządza budżetami mediowymi marek takich jak Asda, Disney, Dixons Carphone, GlaxoSmithKline i Samsung o łącznej wartości ponad 1 miliarda funtów rocznie. Bignell będzie podlegać Sue Frogley, CEO Publicis Media UK.

Odejście Bignella jest odbierane jako cios dla nadawcy telewizyjnego ITV, gdyż był on głównym architektem platformy Planet V, której start na początku 2020 r. ogłoszono w ubiegłym tygodniu.

Przyszły szef PMX (stanowisko obejmie w ciągu kilku miesięcy) spędził w ITV osiem lat, a wcześniej pracował w MediaCom (jako COO) i Mindshare. Karierę rozpoczął w domu mediowym Zenith.

(Campaign UK)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,