M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Michał Pol dołączy do WP SportoweFakty

Katarzyna Kacprzak | 25 listopada 2019, 06:00

Do tej pory związany był z Onetem.

Od stycznia 2020 r. Michał Pol rozpoczyna współpracę z serwisem WP SportoweFakty. Zostanie specjalnym korespondentem, co tydzień będzie przygotowywał dla użytkowników serwisu materiały wideo, pisał artykuły i komentarze.

Materiały wideo będą realizowane na żywo w serwisie WP SportoweFakty i oficjalnym kanale YouTube Michała Pola. Ich formuła jest otwarta. Może to być komentarz, relacja i rozmowa z gościem, w zależności od wydarzeń sportowych, którymi w danym czasie będą żyli kibice. Dodatkowo dziennikarz każdego tygodnia napisze dla czytelników dwa artykuły.

– Zdaję sobie sprawę, że moje przejście do Wirtualnej Polski to jak transfer z FC Barcelona do Realu Madryt, ale nie jest to przypadek Luisa Figo – rozstajemy się z Onetem w dobrych relacjach. Jestem bardzo wdzięczny za sześć kreatywnych lat. Oferta Tomasza Machały była jednak z gatunku tych "nie do odrzucenia”. Założenie kanału na YouTube wyzwoliło we mnie olbrzymie pokłady energii, które w mojej dziennikarskiej pracy jeszcze bardziej zbliżyły mnie do kibiców i pasjonatów sportu. Wirtualna Polska doceniła Michała Pola – youtubera i znalazła idealny sposób, żeby tę energię wykorzystać we wspólnych projektach. Zwłaszcza że czeka nas fantastyczny, sportowy rok – mówi Michał Pol.

Nagrania wideo będą realizowane w studiu Wirtualnej Polski, siedzibie agencji Sport Brokers oraz podczas eventów i ważnych wydarzeń sportowych. WP zyskuje wyłączność na dalszą dystrybucję materiałów Michała Pola w polskim internecie.

Michał Pol przez 20 lat pracował w Agorze jako dziennikarz działu sportowego "Gazety Wyborczej", później kierował działem wideo Sport.pl. Do RASP dołączył w 2013 r. i został redaktorem naczelnym "Przeglądu Sportowego". W 2017 r. objął funkcję dyrektora zarządzającego segmentem sportowym firmy. We wrześniu 2019 r. został partnerem agencji marketingu sportowego Sport Brokers. Aktywnie działa w mediach społecznościowych, jego kanał YouTube "Polsport - Michał Pol" obserwuje 115 tys. osób, a konto na Twitterze ponad 0,5 miliona.

WP SportoweFakty to serwis sportowy, który powstał w społeczności żużlowej. W październiku 2019 r. serwis odwiedziło 5,9 mln realnych użytkowników (badanie Gemius/PBI).

Czytaj więcej na temat: , , , ,