M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Alessio Paduano z Nagrodą im. Krzysztofa Millera

Katarzyna Woźniak | 5 grudnia 2019, 06:00

Agora rozstrzygnęła II edycję konkursu.

Fotoreportaż Alessio Paduano pt. "Współczesne niewolnictwo: zagubione córki Nigerii” otrzymał tegoroczną Nagrodę im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia. W ramach II edycji konkursu organizowanego przez "Gazetę Wyborczą” przyznane zostały też Nagroda Deutsche Bank w kategorii #PositiveImpact oraz wyróżnienie specjalne – trafiły one do Piotra Tracza oraz Jędrzeja Nowickiego. 
Do tegorocznej, II już edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera zgłoszono 4,5 tys. zdjęć. Swoje prace przesyłali zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy fotografii, indywidualni autorzy oraz kolektywy fotografów.
Decyzją jury nagrodę główną otrzymał Alessio Paduano za poruszający fotoreportaż przedstawiający ofiary handlu ludźmi we Włoszech.
W nowej kategorii #PositiveImpact – Nagroda Deutsche Bank za materiał fotograficzny ilustrujący pozytywny wpływ, jaki może mieć działanie jednostki, firmy czy społeczności, nagrodzony został Piotr Tracz. Jego fotoreportaż opowiada o niepełnosprawnym sportowcu – zawodowym kulturyście. Mariusz Kupczak urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni oraz prawostronnym niedowładem kończyn. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski w kulturystyce; w 2019 r. powrócił do treningów i startów w zawodach – jego zdaniem uprawianie kulturystyki pomaga mu przezwyciężyć depresję, z którą od lat się zmaga.
Specjalne wyróżnienie jury przyznało fotoreporterowi "Gazety Wyborczej” Jędrzejowi Nowickiemu za fotografię przedstawiającą ekologicznych aktywistów, którzy uczestniczyli w blokadzie kopalni odkrywkowej w niemieckiej Nadrenii.
W jury II edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera zasiadali: Ewa Ewart – producentka filmów dokumentalnych i dziennikarka BBC, Anna Bedyńska – fotoreporterka i laureatka World Press Photo i Grand Press Photo, Wojciech Nowicki – pisarz i kurator, Maciej Zieliński – redaktor naczelny serwisu Fotopolis.pl i miesięcznika "Digital Camera Polska", Adam Lach – fotoreporter, laureat Grand Press Photo i współzałożyciel agencji Napo Images, Ewa Wieczorek – redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów Extra", Tomasz Kowalski – prezes zarządu Deutsche Bank Polska, Jerzy B. Wójcik – wydawca "Gazety Wyborczej", oraz Beata Łyżwa-Sokół – szefowa działu Foto "Gazety Wyborczej".
Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Millera był promowany na łamach "Gazety Wyborczej", "Dużego Formatu" i na Wyborcza.pl. Partnerem konkursu jest Deutsche Bank Polska SA.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , ,