M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Znamy najpopularniejsze filmy i utwory muzyczne 2019 r. na polskim YouTube

Paweł Piasecki | 6 grudnia 2019, 06:00

Na czele zestawienia YouTube Rewind 2019 w kategorii wideo znalazł się - z 23 mln wyświetleń - film dokumentalny Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

Produkcja braci Sekielskich, zwycięzca kategorii wideo, wywołała burzliwą dyskusję jeszcze przed swoją premierą. W ciągu pierwszych 24 godzin od opublikowania na platformie film wyświetlono 3,8 mln razy. Drugą pozycję w rankingu zajęło wideo Baku Family i parodia hitu Pawła Domagały “Weź nie pytaj”. Podium w tej kategorii zamyka wideo nagrane przez Yellowbox, czyli Maćka Pudełko – “Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS”. Autor swoje vlogi nagrywa w ruchu, najczęściej na rowerze. Wśród wideo, które zdobyły w tym roku uznanie fanów, znaleźć można również kompilację występów z programu "Mam talent", nagranie stand-upera Abelarda Gizy czy produkcje niezmiennie utrzymującego się w czołówce najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube – AbstrachujeTV. 

W kategorii muzyka pierwsze miejsce należy do Ronniego Ferrari i jego letniego hitu “Ona by tak chciała”. Klip ma już ponad 96 mln wyświetleń na YouTube. Na podium znaleźli się także grupa Daj to głośniej ("Mama ostrzegała)" i Tymek z utworem "Rainman", na którym gościnnie wystąpili także raperzy Tede i Trill Pem. Jedyna zagraniczna piosenka, która pojawiła się na polskiej liście, to utwór "Bad Guy" z debiutanckiego albumu Billie Eilish „When We Fall Asleep, Where Do We Go?”.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,