M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IKEA zwraca uwagę na dolegliwość samotności w święta

Katarzyna Woźniak | 12 grudnia 2019, 06:00

Wystartowała kampania stworzona przez Przestrzeń.

IKEA wystartowała ze świąteczną kampanią realizowaną pod hasłem "Święta wśród ludzi, nie wśród mebli”. Marketer zwraca w ten sposób uwagę na samotne osoby, które zasiadają do wieczerzy przy pustym stole. Firma zachęca do wsparcia jednej z dwóch organizacji – Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, którego wolontariusze każdego roku organizują kolacje wigilijne dla starszych samotnych osób, oraz polskich Banków Żywności, które już po raz 23. organizują świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących.
W ramach kampanii, którą zrealizowała agencja Przestrzeń, powstały spoty wideo w wersjach 30-, 15- i 6-sekundowych, kreacje display i social media w przewrotny sposób ogrywające produkty IKEA. Działaniom towarzyszy niestandardowa komunikacja w samych sklepach IKEA oraz landing page, z którego można przekazać datek na obie organizacje. Akcję wspierają też influencerzy oraz materiały redakcyjne na portalu Onet.pl, który jest patronem medialnym kampanii.
Po stronie Przestrzeni autorami konceptu są Piotr Żarczyński i Tomasz Wiśniewski, wsparcie strategiczne zapewnił Paweł Jasiński, a projekt od strony client service prowadziła Ewelina Skwarko. Produkcją spotów, które wyreżyserował Tomasz Chrapusta, oraz materiałów wideo zajął się dom produkcyjny Sputnik. Media zaplanował i zakupił dom mediowy Wavemaker.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,