M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Paweł Wujec prezesem Grupy K2

Maciej Florek | 12 grudnia 2019, 06:00

Z końcem roku z funkcji rezygnują dotychczasowi członkowie zarządu - Rafał Ciszewski oraz Łukasz Lewandowski.

Paweł Wujec, który do niedawna związany był z Agorą jako dyrektor segmentu internet, będzie od lutego 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy K2. Wspierać go będą Michał Paschalis-Jakubowicz, który jednocześnie będzie dalej współkierować Oktawave, oraz Artur Piątek związany z K2 od blisko 20 lat, ostatnio w roli dyrektora operacyjnego grupy.

Wujec jest współzałożycielem portalu Gazeta.pl, jednego z największych serwisów internetowych w Polsce, i współtwórcą wielu innych serwisów grupy Agora, m.in. Sport.pl, Plotek.pl. Przez 10 lat, jako członek zarządu oraz przewodniczący rady nadzorczej, wspierał rozwój Yieldbirda.

Michał Paschalis-Jakubowicz ma doświadczenie zdobyte zarówno w firmach konsultingowych, m.in A.T. Kearney, Arthur d. Little, jak i w zarządach w Wirtualnej Polsce oraz Orange.

Artur Piątek jest od lat jedną z najważniejszych osób w Grupie K2. Wspiera od strony operacyjnej i finansowej wszystkie biznesy, będąc jednocześnie zaangażowanym w większość projektów strategicznych.

Z końcem roku z funkcji rezygnują dotychczasowi członkowie zarządu – Rafał Ciszewski oraz Łukasz Lewandowski. Rafał Ciszewski zdecydował się na dalszą karierę poza strukturami K2. Łukasz Lewandowski obejmie udziały w K2Bots.AI i wraz z partnerami skoncentruje się na rozwoju tego biznesu.

W związku ze zmianami wiceprzewodniczący rady nadzorczej Przemysław (Janusz) Żebrowski będzie jeszcze do końca stycznia 2020 r. pełnił obowiązki prezesa zarządu.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,