M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Mikołaj w tym roku hojniejszy?

Maciej Burlikowski | 17 grudnia 2019, 06:00

Według badania na zlecenie Banku Millennium tegoroczne wydatki na święta bożonarodzeniowe będą o ok. 5% wyższe niż w ub.r.; rodziny "500+" wydadzą więcej niż ogół.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Banku Millennium przeprowadził badanie nt. planowanych wydatków na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Przeciętna rodzina wyda na nie prawie 1838 zł. To kwota wyższa o 4,8% od wydatków deklarowanych w ubiegłym roku. Rodziny otrzymujące świadczenia z programu "500+" planują w tym roku na organizację świąt przeznaczyć ponad 2021 zł, czyli średnio o ponad 183 zł więcej niż ogół populacji.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w produkty spożywcze na święta badani zaopatrzą się przede wszystkim w dyskontach. W tego typu sklepach zakupy zrobi sześciu na dziesięciu Polaków. Popularnym miejscem zakupu żywności są również hiper/supermarkety, do których uda się blisko co drugi zapytany. Nieco mniej chętnie wybierane są bazary (25%). Natomiast prezenty gwiazdkowe najchętniej kupujemy przez przez internet, najczęściej za pomocą komputera (37%), a 22% pytanych kupi je za pośrednictwem smartfona.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12–15 listopada 2019 r. na reprezentatywnej, 1000-osobowej, ogólnopolskiej próbie pełnoletnich Polaków, metodą CATI.

Czytaj więcej na temat: , , , ,