M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kalendarz adwentowy w Asystencie Google dla Mobiliar w Szwajcarii od 180heartbeats

Katarzyna Kacprzak | 19 grudnia 2019, 06:00

Akcja została uruchomiona w dwóch wersjach językowych - niemieckiej i francuskiej.

Szwajcarska firma ubezpieczeniowa Mobiliar angażuje konsumentów innowacyjnym kalendarzem adwentowym z niespodziankami. Rozwiązanie w Asystencie Google we współpracy z Jung v. Matt/Limmat przygotował dział Tech & Lab agencji 180heartbeats + Jung v. Matt.

Użytkownik, wypowiadając zwrot “Drogi Mobiliar, co dziś w kalendarzu?”, z poziomu asystenta głosowego Google, odblokowuje codziennie inną niespodziankę. Są to zabawne obrazki, rymowanki, filmiki czy ciekawostki. Dzięki współpracy z partnerami co dwa dni odbywa się loteria prezentowa, w której do wygrania są m.in. smartwatche i głośniki Google Home. W zabawie nie można pominąć słów kluczowych wynikających z historii marki. Zwrot “Drogi Mobiliar” jest stosowany w komunikacji w każdej reklamie marki od 1998 r. Kalendarz adwentowy Mobiliar, wychwytując kontekst, podpowie, co kupić na święta lub spróbuje odkryć, gdzie mieszka Święty Mikołaj. 

Akcja została uruchomiona w dwóch wersjach językowych - niemieckiej i francuskiej. Potrwa do świąt. Jak dotąd w kampanii notuje się około 600 sesji dziennie. Jest to kolejne działanie agencji wykorzystujące możliwości Asystenta Głosowego Google. 

- Od ponad roku badamy możliwości oraz rozwijamy projekty oparte o Asystenta Głosowego Google - podkreśla Szymon Gregorczyk, Tech & Lab director 180heartbeats + Jung v. Matt. - Po sukcesie, jakim było opublikowanie pierwszej wersji naszej gry 180słów, bardzo cieszy nas, że udało się przekonać naszego partnera ze Szwajcarii do wypróbowania tej technologii na rodzimym rynku. W kontekście projektu warto również wspomnieć, że wykorzystaliśmy autorską integrację systemu Neos CMS, by zapewnić klientowi lepszą kontrolę nad treścią i odpowiedziami asystenta, niż jest to możliwe za pomocą silnika DialogFlow - dodaje.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,