M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Eurocash przejmuje całe Frisco

Joanna Niewiadomska | 2 stycznia 2020, 06:00

Grupa doda do swoich 44% akcji spółki kolejne 56% zakupionych od funduszy MCI.

Grupa Eurocash poinformowała, że przejmuje od funduszy MCI prawie 56% akcji spółki Frisco SA. Od 2014 r. Grupa jest już strategicznym akcjonariuszem Frisco, posiadającym ponad 44% akcji, co oznacza, że po transakcji Frisco w całości przejdzie pod jej zarząd. Transakcja rozliczona ma być w czerwcu 2020 r.

Frisco SA prowadzi supermarket online frisco.pl, jeden z najdłużej działających supermarketów online. MCI TechVentures zainwestowały w spółkę, gdy jej przychody były na poziomie 17 mln zł. Od tej pory, w ciągu 7 lat, wzrosły one siedmiokrotnie. W 2014 r. strategicznym inwestorem Frisco została Grupa Eurocash, największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją FMCG. 

- Inwestycja we Frisco to kolejny element naszej strategii ukierunkowanej na wspieranie niezależnego handlu w Polsce poprzez rozwój innowacyjnych formatów detalicznych i rozwiązań technologicznych. Współpraca z MCI w ramach Frisco to modelowy przykład połączenia wiedzy i doświadczenia MCI w rozwoju biznesów online ze skalą i doświadczeniem Grupy Eurocash w dystrybucji artykułów spożywczych - powiedział Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash. 

W 2019 r. Frisco otworzyło nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn w Klaudynie k. Warszawy, który pozwolić ma na czterokrotne zwiększenie skali działalności.

Czytaj więcej na temat: ,