M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Noworoczne podwyżki w Biedronce

Joanna Niewiadomska | 2 stycznia 2020, 06:00

Jeronimo Martins Polska poinformowało, że w styczniu 2020 r. wzrosną zarobki 57 tys. spośród 67 tys, jej pracowników.

Firma Jeronimo Martins Polska poinformowała, że od stycznia 2020 r. wzrosną zarobki 57 tys. spośród 67 tys. zatrudnionych w sklepach i magazynach Biedronki. Pensje mają wzrosnąć o 100-350 zł brutto miesięcznie w sklepach należących do sieci oraz o 150-500 zł w centrach dystrybucyjnych. Kwota zależy od stanowiska, stażu pracy i lokalizacji.

Tym samym od stycznia 2020 r. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3050 zł do 3200 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność. Pracownikom standardowo przysługują także podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2020 r. wyniesie od 3200 zł w mniejszych miejscowościach do 3650 zł brutto w największych miastach. Pracownicy sieci mogą otrzymać też miesięczne premie uznaniowe uwzględniające wyniki sklepu i jakość obsługi. Ten dodatek do wynagrodzenia również w ramach podwyżek ma wzrosnąć i od stycznia wyniesie do 270 zł brutto (do tej pory było to 200 zł brutto).
Podwyżki obejmą także kierowników sklepów oraz ich zastępców z krótszym stażem pracy – pozostali będą objęci systemem indywidualnych podwyżek w kwietniu 2020 r.  
Pensje magazynierów i magazynierów kompletacji, w zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji wyniosą od 3400 zł do 4150 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu. Dodatkowo magazynierzy i magazynierzy kompletacji mogą liczyć na uznaniowe premie miesięczne. W przypadku magazyniera kompletacji, przy jego średniej efektywności w danym miesiącu, może on otrzymać 1200 zł brutto lub więcej. 

- Biorąc pod uwagę skalę naszego zatrudnienia, zdajemy sobie sprawę, że te podwyżki będą miały istotny wpływ na budżety domowe naszych pracowników, ale także na wiele lokalnych rynków pracy - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

Czytaj więcej na temat: , ,