M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Z ASZdziennika do Gazety

Joanna Niewiadomska | 7 stycznia 2020, 06:00

Rafał Madajczak, twórca prześmiewczego serwisu, został dyrektorem kreatywnym Gazeta.pl.

Do zespołu portalu Gazeta.pl dołączy Rafał Madajczak, twórca serwisu ASZdziennik.pl, dotychczas dyrektor kreatywny w Grupie naTemat. W Agorze obejmie nowe stanowisko – dyrektora kreatywnego Gazeta.pl. Działać ma w segmencie Internet Agory jako  łącznik pomiędzy redakcją oraz działami marketingu i sprzedaży.

– Nie da się dziś robić wielkiego marketingu w oderwaniu od kontentu. W mijającym roku udało nam się razem z partnerami stworzyć i wypromować Ostatni "Twój Weekend" – jak się okazało, najczęściej nagradzaną akcję w historii polskiej reklamy. Rafał Madajczak jest jedną z najbardziej kreatywnych postaci w świecie polskich mediów, jestem pewien, że będziemy mogli razem z nim realizować kolejne ciekawe akcje na styku redakcji z marketingiem i sprzedażą – tłumaczy Michał Rutkowski, dyrektor marketingu Gazeta.pl, z którym Rafał Madejczak będzie współpracował.

Nowy dyrektor kreatywny będzie odpowiadał za "tworzenie i nadzorowanie całokształtu działań mających na celu realizację strategii komunikacji portalu i budowanie wizerunku marki Gazeta.pl". Jako dyrektor kreatywny portalu uczestniczyć ma m.in. w przygotowywaniu koncepcji i w realizacji projektów komercyjnych i contentmarketingowych. 

Rafał Madajczak jest twórcą popularnego polskiego serwisu satyrycznego ASZdziennik.pl, który od 2014 r. należy do portfolio Grupy naTemat (Glob360) i zdobył popularność żartobliwymi, nawiązującymi do bieżących spraw politycznych, gospodarczych i sportowych wpisami o fikcyjnych wydarzeniach. Rafał Madajczak był redaktorem naczelnym witryny, a w listopadzie 2018 r. objął funkcję dyrektora kreatywnego oferty naTemat360. Przed dołączeniem do Grupy naTemat Rafał Madajczak pracował jako dziennikarz w "Rzeczpospolitej” i "Przekroju”. Ponadto współtworzył serwis satyryczny o polityce Pardon.pl i był scenarzystą "Rozmów w tłoku” – części programu "Szymon Majewski Show” w telewizji TVN.

Czytaj więcej na temat: , , ,