M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kia przyspieszy z autami elektrycznymi

Maciej Burlikowski | 17 stycznia 2020, 06:00

Koreański koncern ogłosił strategię rozwoju w tej dziedzinie.

Koreański koncern motoryzacyjny Kia Motors ogłosił "Plan S" – swoją strategię rozwoju w dziedzinie aut elektrycznych. W przyszłym roku wprowadzi na rynek model, który będzie dostępny wyłącznie jako samochód elektryczny. Do 2025 r. zamierza mieć w ofercie 11 modeli samochodów elektrycznych – liczy, że dzięki temu jego udział w sprzedaży tego rodzaju aut na świecie wzrośnie do 6,6%. Do końca 2025 r. udziału aut zelektryzowanych w sprzedaży marki Kia osiągnie 25%. Do 2026 r. roczną sprzedaż swoich samochodów elektrycznych na świecie Kia szacuje na 500 tys. szt., a aut zelektryzowanych na milion sztuk. Do 2025 r. inwestycje wyniosą 25 mld dol.

– Kia Motors stopniowo i systematycznie będzie przekształcać się w markę innowacyjną. Wkrótce zmiany nabiorą tempa i staną się widoczne dla wszystkich – zapowiada Han-woo Park, prezes i dyrektor generalny Kia Motors.

Drugim, obok elektromobilności, filarem rozwoju Kia Motors mają być usługi związane z mobilnością oraz z szeroko pojętą łącznością samochodów ze światem zewnętrznym i z jazdą autonomiczną. Marka wprowadzi do oferty samochody zaprojektowane z myślą o car-sharingu.

– Przemysł motoryzacyjny przechodzi burzliwe zmiany. To najlepszy moment dla Kia Motors do przekształcenia się w przedsiębiorstwo, które odpowiada na nowe potrzeby klientów – przekonuje Han-woo Park.

Czytaj więcej na temat: , , , ,