Kraj

Postępowanie restrukturyzacyjne Piotra i Pawła bliskie finału

Nowy właściciel rozwija sieć bez przeszkód.

W trzech spółkach z Grupy Piotr i Paweł sędzia komisarz zatwierdził spisy wierzytelności i plany restrukturyzacyjne w ramach postępowania sanacyjnego. Sędzia wyznaczył także terminy zgromadzenia wierzycieli dla wszystkich trzech spółek na 21 lutego 2020 r. w Poznaniu, jak podaje firma, ze względu na wyjątkowo małą liczbę sprzeciwów wierzycieli stało się to o ponad rok szybciej niż w typowych postępowaniach o tej skali.

Na zgromadzeniach wierzycieli dojdzie do głosowania nad układem. Jesteśmy spokojni o wynik tego głosowania – otrzymaliśmy wsparcie nie tylko od banków, ale również od większości kluczowych wierzycieli. Jestem pewien, że sanacja szybko się skończy i będziemy mogli poświęcić się wyłącznie działalności operacyjnej i rozwojowi biznesu – powiedział Jakub Karbowiak, wiceprezes spółek Piotr i Paweł.

Grupa Piotr i Paweł zawarła porozumienia z bankami, które są największymi wierzycielami, w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju Grupę Piotr i Paweł wspiera Spar Group, który w październiku 2019 r.  sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł. Sklepy Piotr i Paweł mogą w związku z tym systematycznie zmieniać logo na Spar. Nowy właściciel podpisał już lub odnowił kontrakty z prawie 350 dostawcami, w związku z czym sklepy dysponują asortymentem liczącym 7,5 tys. produktów pozyskiwanym od prawie 500 dostawców. 

Niedawno w KRS obok nazwisk prezesa Marka Miętki i wiceprezesa Jakuba Karbowiaka pojawiło się nazwisko Tomasza Syllera jako członka zarządu Piotra i Pawła. Pozostaje on jednocześnie członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym spółki Wasz Sklep Spar, która przejęła będącą w restrukturyzacji sieć. Pierwszy z przejętych sklepów działa od listopada pod szyldem Eurospar w Warszawie.