M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

LOT kupił niemieckie linie lotnicze Condor

Maciej Burlikowski | 27 stycznia 2020, 06:00

LOT przewiózł w ub.r. 10 mln pasażerów, a Condor - 9,4 mln.

Polska Grupa Lotnicza (PGL), właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT (LOT), przejmie niemieckie linie lotnicze Condor. To linie specjalizujące się w lotach wakacyjnych, które popadły w kłopoty po bankructwie brytyjskiego przedsiębiorstwa turystycznego Thomas Cook (w Polsce upadło jego biuro podróży Neckermann).

LOT przewiózł w ub.r. 10 mln pasażerów, natomiast Condor – 9,4 mln.

Condor lata z ośmiu niemieckich lotnisk do ok. 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce. W roku obrotowym 2018/19 Condor Flugdienst GmbH miał 1,7 mld euro przychodów i 57 mln euro zysku operacyjnego. LOT ma w swojej siatce ponad 120 połączeń. Grupa PGL, w skład której wchodzą: LOT, LOT AMS i LS Airport Services., w 2019 r. miała 1,9 mld euro przychodów. PGL w 100% należy do Skarbu Państwa.

LOT zamierza na bazie Condora stworzyć wakacyjne linie lotnicze operujące nie tylko w Niemczech, ale także w innych krajach Europy.

Condor dysponuje flotą ponad 50 samolotów (Boeingów i Aibusów) utrzymywanych przez spółkę zależną Condor Technik. LOT ma zaś 80 samolotów, w tym 15 boeingów 787 dreamliner.

LOT podkreśla, że razem z Condorem będzie tworzyć jedną z wiodących europejskich grup lotniczych, przewożącą łącznie ok. 20 mln pasażerów rocznie.

Linie Condor będą nadal działały pod dotychczasowym zarządem i pod obecną marką.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,