M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Sieć Kolporter chwali się sprzedażą książek

Katarzyna Woźniak | 28 stycznia 2020, 06:00

Olga Tokarczuk i Blanka Lipińska w czołówce najlepiej sprzedających się autorek w sieci saloników prasowych. Kolporter zapewnia, że sprzedał ponad 400 tys. książek w swoich salonach w minionym roku.

Sieć saloników prasowych Kolporter opublikowała informacje dotyczące sprzedaży książek w swoich placówkach w minionym roku. W 2019 r. bestsellerem miały okazać się "Księgi Jakubowe” nagrodzonej Noblem Olgi Tokarczuk. Lista dziesięciu najpopularniejszych w sieci salonów tytułów to: Olga Tokarczuk "Księgi Jakubowe", Blanka Lipińska "Kolejne 365 dni", Heather Morris "Tatuażysta z Auschwitz", Remigiusz Mróz "Listy zza grobu", Olga Tokarczuk "Bieguni", Laila Shukri "Perska zmysłowość", Marcin Margielewski "Byłam arabską stewardesą", Remigiusz Mróz "Zaginięcie", Katarzyna Grochola "Zranić marionetkę", Camilla Lackberg "Złota klatka". Jak zapewnia biuro prasowe sieci, dużym zainteresowaniem kupujących cieszyły się, tak jak w 2018 r., książki eksponowane w tzw. książkomatach. To specjalne, kartonowe ekspozytory z zestawem 30 tytułów wydawnictwa Edipresse Polska. – W 2019 r. zrealizowaliśmy wiele akcji promocyjnych – zarówno dla całych kolekcji, jak i poszczególnych tytułów. Współpracowaliśmy w tym zakresie ściśle z wydawcami, m.in. Ringier Axel Springer Polska i Edipresse Polska. Ta aktywność przynosi efekty – książki są obecnie w salonikach liczącą się kategorią – mówi Urszula Jurkowska, menedżer odpowiedzialny w Kolporterze za kategorię "książka”.
W 2019, podobnie jak w poprzednim roku, największym powodzeniem w salonikach Kolportera miały cieszyć się książki z bestsellerowego nurtu literatury kobiecej i sensacyjnej, takich autorów, jak Stephen King, Danielle Steel, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Agatha Christie, Olga Rudnicka, Jo Nesbo, Katarzyna Bonda, Marta Zaborowska, Nora Roberts, Diana Palmer, Magdalena Witkiewicz.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,