M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lewiatan otworzył sklep samoobsługowy

Joanna Niewiadomska | 5 lutego 2020, 06:00

Sklep - a raczej urządzenie vendingowe - ma w ofercie do 200 artykułów i działa całą dobę przez cały tydzień.

Sieć Lewiatan, z inicjatywy i we współpracy z franczyzobiorcami z Krakowa, otworzyła swój pierwszy samoobsługowy sklep, czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu, w tym w święta i niehandlowe niedziele. Za zakupy można zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem.

Sklep, a raczej urządzenie vendingowe podobne do tego uruchomionego przez Carrefoura, jest stanie pomieścić do 200 produktów z różnych kategorii, w tym nabiału, mięsa, słodyczy, pieczywa czy napojów. O dostępność towarów dbają pracownicy sklepu stacjonarnego Lewiatan, przy którym działa urządzenie. 

– W odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się trend convenience wdrażamy rozwiązania technologiczne, które zwiększają efektywność pracy sklepów oraz odpowiadają na potrzeby klientów, którzy chcą robić zakupy wygodnie – blisko domu, w dogodnych godzinach - powiedział Robert Rękas, członek zarządu Lewiatan Holding.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących marek franczyzowych na polskim rynku. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza około 3,2 tys. placówek handlowych. Wśród nich jest około 455 supermarketów (powyżej 300 mkw.), 1,9 tys. dużych sklepów, blisko 800 placówek średniej wielkości oraz ok. 30 małych sklepów. W 2018 r. łączne obroty sieci przekroczyły 12,5 mld zł. 

Czytaj więcej na temat: , , , ,