M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ekstraklasa rozwija aplikację mobilną

Maciej Burlikowski | 5 lutego 2020, 06:00

Kibice będą mogli obejrzeć powtórki decydujących akcji w meczach na smartfonach.

Ekstraklasa SA, organizator rozgrywek najwyższej ligi piłkarskiej w kraju, rozwija swoją aplikację mobilną. Udostępnia w niej szybkie powtórki decydujących akcji meczowych - np. bramek, niestrzelonych goli itp. Mają być one dostępne z ok. 2-minutowym opóźnieniem (firma twierdzi, że tyle potrzebuje na techniczne "przycięcie" i załadowanie materiału do serwisu), tak aby nawet kibice na stadionach mogli obejrzeć sobie powtórkę nieoczywistej sytuacji na swoich telefonach.

- To rozwiązanie pozwoli naszym kibicom być jeszcze bliżej wydarzeń meczowych. Niezależnie od tego, gdzie przebywają, mogą mieć błyskawiczny i w pełni legalny dostęp do kluczowych akcji meczu. Szybkie powtórki w aplikacji mobilnej były przez nas dotychczas testowane w pierwszej części sezonu z bardzo dobrymi wynikami. Oprócz ciekawego narzędzia dla kibiców zyskujemy także dodatkową przestrzeń dla sponsorów, chcących pozycjonować się przy tego typu materiałach wideo na urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie to wpisuje się także w naszą strategię coraz mocniejszego stawiania na technologię i rozwoju digitalowego. Obok naszej platformy OTT i kanałów social media, to właśnie aplikacja mobilna jest jednym z kluczowych narzędzi dotarcia do kibiców - mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

Materiały będzie można odtwarzać w aplikacji do 10 minut po zakończeniu spotkania. Po tym czasie wszystkie akcje i powtórki meczów będą dostępne w serwisie Ekstraklasa.tv.

Przedstawiciele Ekstraklasy przekonują, że mobilna aplikacja pozwala na wzbogacanie transmisji telewizyjnej poprzez m.in. możliwość komentowania wydarzeń boiskowych, oceniania gry piłkarzy, obserwowania statystyk na żywo oraz oddawania głosów w sondażach.

Mobilną aplikację Ekstraklasa rozwija we współpracy z firmą 12player. Od jej udostępnia jesienią 2017 r. pobrało ją 210 tys. kibiców Ekstraklasy.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,